Käsitöö õpitoad Venevere Seltsimajas

Septembrist novembrini toimus Venevere naiste eestvedamisel ja kohaliku omaalgatuse programmi ning Vinni valla toel neli põnevat koolitust.

Esimese koolituse teemaks oli märgviltimine- peale teoreetilist sissejuhatust asuti praktilise osa kallale. Eesmärgiks oli valmistada paar märgvilditud susse. Alustuseks sai iga osaleja vastavalt oma jala suurusele ning susside soovitud kujule lõike konstrueerida. Peale materjali ja värvi valimist algas tõsine töö-susside valmimine nõudis mitu tundi intensiivset tegutsemist, kuid päeva lõpuks oli kõigil värske paar varbasoojendajaid ette näidata.

Teise päeva teemaks oli siidi ja teiste naturaalsete materjalide taimetrükis värvimine. Siingi eelnes praktilisele osale põhjalik kokkuvõte sellest milliseid materjale kasutada, millised taimed ja peitsid on sobivad ning kuidas täpselt taimetrükki kasutades kõige paremaid tulemusi saada. Praktilises osas said osalejad proovida kätt siidsalli ja erinevate pabertoodete kujundamisel.

Kolmandaks teemaks oli valitud mööbli renoveerimine kasutades kriidi-või mineraalvärve ja tapeeti. Iga osaleja võttis kaasa oma värskendamist vajava eseme ning koos juhendajaga leiti siis sobivaim uus väljanägemine. Uuendatud esemete valik oli lai- raamaturiiulitest öökappide, toolide, nagide ning kardinapuudeni.

Jõulude lähenedes oli neljanda koolituse teemaks romantiliste jõulukuulide valmistamine. Vanad plastmassist jõulukuulid said mineraalvärvide, antiikvaha ja pabersavi abil uue, romantilise ja veidi nostalgiahõngulise välimuse.

1

2

3

4

5

6

7